Sırala
Görünüm:
1 2
Toplam 33 ürün görüntüleniyor.
1 2

Vintage Ceket Modelleri

Ceketler kadın ve erkekler için aynı önemi taşıyan kıyafetlerdir. Her dolapta yerini bulur, günü geldiğinde giyip çıkmak için oradadır. Klasik ceket tasarımları yıllardır çizgilerini korurken, kimi zaman omuzlarda vatkalar büyür kimi zamanda gösterişli detaylarla süslüdür.

Belki teyzemizden gençlik hatırası belki de vintage bir dükkanın en değerli parçası olarak hayatımıza giren nostaljik ceketleri giymek insana başka bir tat verir. Bir ceketin vintage olduğunu anlamak için kumaşından ve düğmelerinden fikir alabiliriz. Vintage ceketler farkını yıllardır yıpranmayan kumaş kalitesiyle ortaya koyar. Şimdilerde birkaç yıkamayla giyilmez olan kıyafetler bir yana dursun, vintage kıyafetler en az 30 yıllık geçmişiyle yeni gibi kalmaktadır. Çoğunlukla yün dokuma yün kumaşlardan üretilen eski zaman ceketleri gizli cepleriyle de ilgi görür. Düğmelerin dönemi de bize orijinal vintage ceket olup olmadığını anlamak konusunda bilgi verir.

Ceket tasarımlarının yıllara dayanan değişimine baktığımızda yaka kesimi düğme seçimi gibi ufak farklılıkların dışında fazla değişime uğramadığını görürüz. Özellikle 60’larda ve 70’lerde kısa ceketlerin daha çok kullanıldığını söyleyebiliriz.  80’ler kruvaze ceketlerin dolaplarda sıralandığı yıllardır ve çoğu zaman bu ceketler vatkalarıyla kendini ele verir. Dört ya da altı düğmeli olarak tasarlanan vintage kruvaze ceketler tarzınızı hızla değiştirebilir. Özellikle şık giyimin hakim olduğu meslek gruplarında karşılaştığımız kombinlerin baş rolü olan vintage ceket modelleri artık kot şortla bile kombinlenen hit parçaya dönüşmüştür.

Mevsimlik ceketlerin yanında kış ayazında sokaklarda vintage deri ceketleri görürüz. Sportif tarz deri ceketler şimdilerde en çok tercih edilenler olsa da 80’lerin uzun ve oversize modelleri iddialı giyinmeyi seven marjinaller için değerlidir.

Blazer Ceket Tasarımları

Blazer kelime olarak spor ceketlere verilen genel bir isimdir. Günümüzde oldukça sık duyduğumuz bu kelime metal düğmeleri olan ve göğsünde arma taşıyan ceketler için kullanılsa da bu özellikleri taşımayan pek çok ceket için de kullanılmaktadır.

Geçmişten gelen ceket modellerinden bahsettiğimizde kot ceketlerin hükümdarlığını es geçmek olmaz. Şimdilerde bir yoklama yapsak herkesin dolabında bir denim ceket bulmak şaşırtıcı olmaz. Nostaljik kot ceketlerde nakışlar göze çarpar, genellikle mavi kot kumaştan tasarlanmıştır.

Yıllara meydan okuyan kıyafetleri sizi için vintage dükkanımızda ağırlarken geçmişten gelen pek çok ceket modelini mağazamızda bulabilirsiniz. 60’ların bolero ceketleri, poplin ceket çeşitleri, erkeklerin gözdesi kadife ceket tasarımları vatkaliguve.com’da hep birden sizi bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.